طراحی سایت در کرج

طراحی سایت در کرج

 

کتاب آموزش html به زبان فارسی

آموزش html با زبان ساده از مقدماتی تا پیشرفته

زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی یا اچ‌ تی‌ ام‌ ال، HTML یا HyperText Markup Language در کنار css هستهٔ فناوری ساخت صفحات وب هستند. اچ‌ تی‌ ام‌ ال زبان توصیف ساختار صفحات وب است.html زبانی‌ است برای نشانه‌گذاری ابرمتن که برای تدوین قالب و طراحی صفحات وب به کار می‌برند.

دستورالعمل‌های زبان اچ تی ام ال برچسب (تگ ها) نام دارند که محتوای یک صفحهٔ وب با آنها نشانه‌ گذاری شده و بدین‌ ترتیب نحوهٔ نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب توصیف می‌شود.هر یک از برچسب‌ های اچ‌ تی‌ ام‌ ال معنا و مفهوم خاص خود را دارند و تأثیر مشخصی بر روی محتوا می‌گذارند.مثلاً برچسب‌ هایی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند به صفحات دیگر در html تعریف شده‌اند.

یک سند اچ‌ تی‌ ام‌ ال، یک پروندهٔ مبتنی بر متن (Text based) می باشد که معمولاً با پسوند htm. یا html. نام‌گذاری شده و محتویات آن از برچسب‌ های html تشکیل می‌شود. مرورگرهای وبی که قادر به درک و تفسیر برچسب‌های html هستند، تک‌ تک آنها را از داخل سند اچ‌ تی‌ ام‌ ال خوانده و سپس محتوای آن صفحه را نمایان‌ سازی یا (Render) می‌کنند.

اچ‌ تی‌ ام‌ ال زبان برنامه‌نویسی نیست، بلکه زبانی است برای نشانه‌گذاری ابرمتن و اساساً برای ساختمند کردن اطلاعات و جدا کردن اجزای منطقی یک نوشتار  نظیر عناوین، تصاویر، فهرست‌ ها، بندها و جداول به کار می‌رود. از سوی دیگر html را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌ آرایی یا نقاشی صفحات وب بکار برد،این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌ های دیگری همچون سی‌ اس‌ اس می باشد.

همچنین اچ‌ تی‌ ام‌ ال شکلی از زبان دیگری بنام اس‌ جی‌ ام‌ ال است و کنسرسیوم وب جهان‌ شمول آن را به عنوان استانداردی برای نشانه‌گذاری مستندات ابرمتنی برای عرضه در وب تدوین کرده‌است.

این کتاب نوشته استاد ارجمند آقای امیر سروری می باشد.

(همچنین شما میتوانید کتاب آموزش html5 مرجع کامل آموزش اچ تی ام ال 5 رو از سایت ایران وب دیزاین دانلود نمایید)

تدریس خصوصی زبان

طراحی سایت در کرج

برای دانلود کتاب آموزش html به زبان فارسی به ادامه مطلب بروید

تعداد صفحات کتاب : 68 صفحه

حجم فایل : 1.71MB

دانلود کتاب آموزش html

پسورد فایل : irwebd.com

منبع:ITTutorial.ir

تدریس خصوصی زبان

طراحی سایت در کرج

تماس با ما

تلفن تماس : 02632225448

تماس خارج از ساعت اداری : 09120939773

ایمیل : info[at]irwebd[.]com

آدرس: کرج-میدان شهدا-ساختمان بازار موبایل-برج سلوک-طبقه اول اداری-واحد 5

irwebd group

Copyright © 2014-2017 by irwebd.com.  All rights Reserved

ایران وب دیزاین | طراحی سایت در کرج | طراحی وب سایت در کرج