کرج - میدان شهدا - انتهای خیابان مانی - ساختمان توانگر - طبقه دوم
  • تلفن تماس 02632225448

  • آدرس ایمیل

کتاب آموزش ajax به زبان فارسی

آموزش ajax

اصول تکنیک آژاکس

ای جکس یا AJAX؛ مخفف(Asynchronous JavaScript And XML)، مجموعه‌ای از استانداردها و فناوری‌ های وب می باشد که به کمک آنها می‌ توان برنامه‌ هایی مبتنی بر وب تولید کرد که به آسانی با کاربران تعامل داشته باشند. با استفاده از این فناوریها و با کمک انتقال تکه‌ های کوچک داده و اطلاعات از رایانهٔ سرویس دهنده(Server)، صفحات وب از حالت منفعل خارج می‌شوند و واکنشهایی مناسب با رویدادها انجام می‌دهند. ای‌ جکس معماری جدیدی برای برنامه‌ های تحت وب است، که با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش بوده، و کمتر کاربر اینترنتی است که هنوز گذرش به یکی از صفحاتی که با این معماری ساخته شده‌اند نیفتاده، و از قابلیت‌های فوق‌العاده آن بهره‌مند نشده باشد. Gmail، Google Map، Google Suggest، Orkut، و اسامی آشنای دیگر، نمونه‌هایی هستند از کاربرد ای‌ جکس. با استفاده از ajax، صفحات وب تعامل بسیار خوبی با کاربران خواهند داشت. بعلاوه، مهم‌ترین مزیت این معماری این است که دیگر برای انجام هر کاری، لازم نیست صفحه وب دوباره بارگذاری شود.

(همچنین شما میتوانید کتاب آموزش php مرجع کامل این زبان برنامه نویسی و کتاب آموزش jquery مرجع کامل زبان برنامه نویسی ای جکس رو از سایت گروه طراحی سایت رابط وب دانلود نمایید)

اما ای جکس چیست؟

ای‌ جکس یا ajax یک تکنولوژی نیست؛ بلکه مجموعه‌ ای است از تکنولوژی‌ هایی که هر یک در جای خود تکنولوژی کامل و موفقی می باشند، و اکنون به شکل جدیدی در کنار هم قرار گرفته اند و ajax را تشکیل داده‌اند.

تکنولوژی‌ هایی که در ajax از آنها استفاده می‌شود عبارت‌اند از:نمایش استاندارد با استفاده از XHTML و CSS ، نمایش پویایی و تعاملات با استفاده از Document Object Model یا DOM ، تبادل و دستکاری داده ها با استفاده از XML و XSLT ، بازیابی داده‌ ها بصورت غیرهمروند با استفاده از XMLHttpRequest و جاوا اسکریپت برای سرهمبندی همه چیز با هم…همگی از ویژگی های فوق العاده ajax می باشند.در واقع ای‌ جکس ترکیبی از تکنولوژی‌ های فوق می باشد و هیچ چیز جدیدی ارائه نداده است.همه شگفتی ajax در معماری‌ ای است که برای ساخت یک برنامه وب، با استفاده از تکنولوژی‌ های ذکر شده ای جکس ارائه می‌دهد.

تعداد صفحات کتاب : ۱۳۵ صفحه

حجم فایل : ۱.۹۱MB

دانلود کتاب آموزش ajax

پسورد فایل : irwebd.com 

نظرات کاربران ۱

    هدی پاسخ

    ممنون از زحمتی که بدون چشم داشت برای علم میکشید