کرج - میدان شهدا - انتهای خیابان مانی - ساختمان توانگر - طبقه دوم
  • تلفن تماس 02632225448

  • آدرس ایمیل

کتاب آموزش jquery به زبان فارسی

آموزش jquery

مرجع کامل جی کوئری jquery

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت یک زبان منطقی است که برای طراحی صفحات وب کاربرد فراوانی دارد.زبان java script در برنامه نویسی سمت کلاینت یا سمت کاربر مورد استفاده قرار می گیرد. مدیریت خصوصیات و ویژگی های اشیاء درون صفحه وب و کنترل رویدادهای آنها از جمله قابلیت های زبان جاوا اسکریپت است.

اما جی کوئری چیست؟

جی‌ کوئری یا jQuery یک کتابخانه جاوااسکریپت سبک وزن چند مرورگری می‌باشد که برای ساده کردن نوشتن اسکریپ‌های سمت کاربر در اچ تی ام‌ ال (HTML) طراحی شده است. جی کوئری امروزه محبوبترین کتابخانه جاوااسکریپت در حال استفاده می باشد.جی کوئری به توسعه دهندگان این اختیار را می‌دهد که تکه برنامه‌های سطح پایین مبادله‌ای (ارتباط مرورگر با کاربر) و یا انیمیشنی و حتی افکت‌های پیشرفته و سطح بالا و ایجاد اشیا فرضی را ایجاد کنند. به کارگیری همه این اجزای جی کوئری کمک می‌کند که بتوانیم صفحات وب قدرتمند و داینامیک (پویا) ایجاد کنیم.

jquery نرم‌افزار متن باز (open source) و رایگان است که تحت دو پروانه GPL و MIT منتشر می‌شود.دستور زبان جی کوئری به گونه‌ای طراحی شده که عمل هدایت یه پرونده را آسان تر کرده است، به اینصورت که می‌توان حرکات انیمیشین ایجاد کرد و از رویدادهای صفحه استفاده کند و بوسیله آن می‌توان نرم‌افزارهای مبتنی بر ای جکس را ایجاد کرده و آنها را توسعه داد.

ویژگی های اصلی jquery :قابلیت اجرا بر روی کلیه مرورگرهای رایج (مانند اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، کروم،اپرا و…)  ،  قابلیت دستکاری و اعمال تغییرات در خصوصیات CSS ، متحرک سازی و قرار دادن افکت بر روی عناصر وب سایت ، کار با ای جکس… همگی موارد ذکر شده از jquery نشان از فوق العاده بودن زبان برنامه نویسی jquery می باشد.

این کتاب نوشته اساتید ارجمند آقایان هیمن حسین پنا و آرمان فیضی می باشد.

(همچنین شما میتوانید کتاب آموزش php مرجع کامل این زبان برنامه نویسی و کتاب آموزش ajax مرجع کامل زبان برنامه نویسی ای جکس رو از سایت گروه طراحی سایت رابط وب دانلود نمایید)

تعداد صفحات کتاب : ۱۲۵ صفحه

حجم فایل : ۱.۴۱MB

دانلود کتاب آموزش جی کوئری

پسورد فایل : irwebd.com

۵/۵ - (۱ امتیاز)

نظرات کاربران ۰