کرج - میدان شهدا - انتهای خیابان مانی - ساختمان توانگر - طبقه دوم
  • تلفن تماس 02632225448

  • آدرس ایمیل

کتاب آموزش php به زبان فارسی

آموزش php

مرجع کامل آموزش php

PHP یک زبان برنامه نویسی است که برای طراحی وب سایت گسترش پیدا کرده ولی میشه از اون بعنوان یک زبان عمومی هم استفاده کرد.پی اچ پی مخفف کلمه
(PHP: Hypertext Preprocessor) به معنی پیش‌پردازندهٔ ابرمتن می‌باشد.

مهمترین ویژگی پی اچ پی را می توان رایگان بودن، اجرا شدن روی Linux و Windows و همچنین انعطاف پذیری آن دانست.پی اچ پی یک زبان open source یا متن باز بسیار قدرتمندی می باشد که همه این خصوصیات بعلاوه خصوصیات فوق العاده دیگری که زبان برنامه نویسی php  دارد باعث محبوبیت فوق العاده این زبان در بین مردم ایران و سراسر جهان شده است.همچنین امروزه سیستمهای مدیریت محتوای قدرتمند دنیا یعنی جوملا،وردپرس و دروپال بر پایه php نوشته شده اند.

زبان برنامه نویسی پی اچ پی از لحاظ ساختار کملا شبیه زبان c می باشد.تا ژانویهٔ سال ۲۰۱۳ میلادی زبان برنامه نویسی پی‌اچ‌پی بر روی ۲۴۴ میلیون وب‌گاه و ۲٫۱ میلیون سرور وب نصب شده‌ است. زبان پی اچ پی در سال ۱۹۹۵ میلادی توسط راسموس لِردورف (Rasmus Lerdorf) ساخته‌ شد و در حال حاضر توسعهٔ php بر عهدهٔ گروه پی اچ‌ پی می‌باشد.آخرین نسخه آن ورژن ۷ آن می باشد.

۲۹٪ از مشکلات امنیتی که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۳ میلادی توسط پایگاه داده امنیتی ملی (National Vulnerability Database) منتشر شد، با زبان پی اچ‌ پی مرتبط هستند.پیش آمدن این مسائل به دلیل عدم استفاده از روش‌های مناسب توسط برنامه‌نویسان ایجاد شده است و می‌شود. این در حالی‌ است که مشکلات تکنیکی که در خود زبان پی‌ اچ‌ پی وجود دارند، بسیار کم هستند. (۲۳ مشکل در سال ۲۰۰۸ از php اعلام شده است، کمتر از ۱٪ مشکلات) با توجه به اینکه برنامه‌ نویس‌ ها اشتباهات بسیاری می‌کنند، بارها پیشنهاد شده‌ است که قابلیت‌هایی برای تشخیص خطاهای امنیتی در زبان پی‌ اچ‌ پی گنجانده شود تا این خطاها را به برنامه‌نویس گزارش بدهد. با اینکه چنین ابزاری برای زبان پی‌ اچ‌ پی در حال توسعه است،اما همه این پیشنهادها تا کنون رد شده و این ابزارها به php افزوده نشده‌اند.

این کتاب نوشته استاد ارجمند آقای محمد بشیری می باشد.

(همچنین شما میتوانید کتاب آموزش ajax مرجع کامل این زبان برنامه نویسی و کتاب آموزش jquery مرجع کامل زبان برنامه نویسی ای جکس رو از سایت گروه طراحی سایت رابط وب دانلود نمایید)

تعداد صفحات کتاب : ۱۸۵ صفحه

حجم فایل : ۱.۳۲MB

دانلود کتاب آموزش php

پسورد فایل : irwebd.com

۴.۵/۵ - (۱۷ امتیاز)

نظرات کاربران ۰