کرج - چهار راه هفت تیر
 • تلفن تماس 02632225448

 • آدرس ایمیل

چرا کسب‌ و‌ کار‌های محلی در سال ۲۰۱۹ بیش از قبل به وبسایت نیاز دارند؟

چرا کسب‌ و‌ کار‌های محلی در سال ۲۰۱۹ بیش از قبل به وبسایت نیاز دارند؟

بیشتر کسب‌ و‌ کار‌های محلی معتقدند که  گوگل در حال تبدیل شدن به یک محیط ایده‌آل برای« صفحه خانگی» کسب‌و‌کار‌های محلی است.

به عنوان برند‌ها و فروشندگانشان که چیز‌هایی مانند اسب تروجان گوگل پلی، بسته‌های تبلیغاتی، سرویس تبلیغات محلی، صفحه نتایج جستجوی بدون کلیک، و ساختار‌های مشابه را دیده‌اند، تعجب‌آور نیست که همه آن‌ها بپرسند «آیا من دیگر به وبسایت نیاز دارم؟»

پاسخ ما به این سوال این است که «بله، شما هیچ وقت به اندازه سال ۲۰۱۹ به وبسایت نیاز نداشته‌اید!» در این مقاله توضیح می‌دهیم که:

 • چرا به نظر می‌رسد کسب‌و‌کارهای محلی نیازی به وبسایت ندارند
 • اثبات‌های آماری برای اینکه چرا کسب‌و‌کار‌های محلی بیشتر از همیشه به وبسایت نیاز دارند
 • وضعیت فعلی وبسایت‌های کسب‌و‌کار‌های محلی و نشانه هایی که بیشتر از بقیه نیاز به بهبود دارند

گوگل چگونه نشان دادن نتایج مختلف را متوقف کرد؟

در دوران اخیر، گوگل در نتایج جستجو با هدف نشان دادن کسب و کارها، ۱۰ کسب و کار محلی جدید را نمایش می داد که هر کدام از آن‌ها کاربر را برای قدم‌های بعدی به وبسایت آن برند منتقل می‌کرد. مقدار کمی از این کسب و کارها توسط این هدیه گوگل رتبه بندی، ترافیک و نرخ تبدیل بهتری دریافت کردند.

سپس این صفحات نتایج جستجو به طور سخاوتمندانه به نمایش هفت عدد کسب و کار تبدیل شد، و سپس با تغییر نمایش موبایل به صورت معامله‌ای و شامل لایه‌ها و لایه‌هایی متعلق به گوگل (بجای مراجعه به وبسایت)، به سه عدد کاهش یافت. در سال ۲۰۱۸، وقتی با خش‌خش کاغذ بسته‌بندی را باز می‌کنیم، هدیه‌هایی که از گوگل می‌بینیم به نظر ارزان‌تر، کوچک‌تر و کمتر باشکوه است.

این پنج تحول کلیدی را در نظر بگیرید:

۱) صفحات نتایج جستجوی موبایل بدون کلیک

صفحات نتایج جستجوی موبایل بدون کلیک

این اسلاید‌ها از ارائه اخیر توسط «راند فیشکین»، یافته‌های او را درباره رشد ناپیوسته صفحات نتایج جستجو بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ پوشش می‌دهد. کاربران تلفن همراه یک افزایش ۲۰ درصدی در زمینه تحویل نتایج جستجو را تجربه کرده‌اند که در آن، دیگر نیازی ندارند از همان رابط کاربری گوگل فراتر بروند.

۲) تبلیغات ادورز شامل کسب و کارهای محلی می شوند

تبلیغات ادورز شامل کسب و کارهای محلی می شوند

وقتی دکتر «پیتر جی مایر» ۱۱۰۰۰ نتایج جستجو در سال ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار داد، او فهمید که ۳۵٪ از بسته‌های محلی رقابتی دارای تبلیغات هستند.

۳ ) گوگل به یک واسطه برای ترغیب مشتریان تبدیل می‌شود

در آخرین شمارش، برنامه سرویس تبلیغات محلی گوگل (Google Local Services ) با استفاده از اینکه کدام عامل به عنوان ترغیب ساز بین شرکت ها و مشتریان بوده است نشان داد که بیش از ۲۳ دسته کسب و کار در ۷۷ شهر آمریکا توسط گوگل ترغیب شده اند.

 ۴) حتی صفحات نتایج جستجوی برند شما، متعلق به شما نیست

وقتی کاربر به طور مشخص در مورد برند شما جستجو می‌کند و گوگل اطلاعات شما را در یک کادر مجزا نمایش می‌دهد، به احتمال زیاد شما می‌توانید با مجموعه‌ای از رقبا در پایین نتایج با عنوان «People Also Search For …:» مقابله کنید.

۵)گوگل به عنوان یک صفحه خانگی جدید برای کسب‌و‌کار‌های محلی شناخته می‌شود

همان طور که در اول این پست به آن اشاره شد، ۶۴٪ از فروشندگان موافقند که گوگل به یک صفحه خانگی برای آنان تبدیل شده است. این مفهوم (که توسط مایک بلومنتال ابداع شد) نشان می‌دهد که یک کاربری که به کادر اطلاعات برندی در نتایج جستجو نگاه می‌کند می‌تواند اطلاعات پایه‌ای آن کسب و کار را ببیند، با آن تماس بگیرد، مسیریابی کند، چیزی را رزرو کند، سوالی بپرسد، یک تور مجازی برود، پست‌های کوتاه را بخواند، ساعات کاری را ببیند، تصاویر آن را ببیند، بفهمد که چه ساعاتی شلوغ‌تر است، و همچنینن نظر بدهد و نظرات را بخواند. بدون اینکه حتی وارد سایت برند شود و کلیکی داشته باشد، کاربر ممکن است کاملا راضی باشد.

«برای کسی که کافی برایش ناکافی است، هیچ چیز کافی نیست!»        -اپیکوروس

مثال‌های خیلی بیشتری هست که می‌توانیم جمع‌آوری کنیم، ولی همگی آن‌ها می‌توانند به این صورت جمع شوند: هیچ یک این ابتکارات اخیر گوگل برای این نیست که کاربر به وبسایت برند شما هدایت شود. صفحات نتایج جستجوی محلی کوچک‌تر شده‌اند و همچنین بازطراحی شده‌اند تا کاربر را درون پلتفرم گوگل نگه دارند و گوگل و همکارانش بیشترین سود را ببرند.

شاید به اندازه اپیکوروس در مورد این قضیه فلسفی باشید و بگویید که گوگل هر حقی را دارد تا با محصول خودش تا جایی که می‌تواند سودآور باشد؛ حتی اگر واقعا نیازی به کسب درآمد بیشتری از کسب‌و‌کار‌های محلی نداشته باشد. اما اگر این مسیر جدید گوگل برند شما را تحت تأثیر قرار داده و باعث شده وب سایت تان در یک محیط کاملا کنترل شده، منسوخ شود با ما همراه باشید.

وبسایت شما، بستر شماست

۶۵٪ از ۱۴۱۱ فروشنده بررسی‌شده ارتباط قوی بین رتبه‌بندی اصلی و محلی مشاهده کرده‌اند. این یعنی کسب‌و‌کار‌هایی که رتبه اصلی بسیار بالایی دارند، احتمال بیشتری وجود دارد تا رتبه‌بندی محلی شان نیز بالا باشد. در تصویر بعدی مشاهده می‌کنید که چگونه وبسایت برند‌هایی که برای یک نتیجه جستجو در صفحه ۱ هستند، در بسته محلی گوگل نیز حضور دارند.

وبسایت برند‌هایی که برای یک نتیجه جستجو در صفحه ۱ هستند

چه تعدادی از ۳ نتیجه جستجوی محلی گوگل در صفحه اول رتبه‌بندی‌های اصلی نیز هستند؟

در یک مطالعه کوچک، ما به ۱۵ کلمه کلیدی اصلی در ۷ شهر آمریکا نگاه کردیم. نتیجه آن ۳۱۵ نتیجه ممکن برای جستجوی محلی گوگل شد. از این ۳۱۵ عدد، ۲۳۵ تای آن‌ها در رتبه‌بندی اصلی نیز در صفحه اول گوگل بودند. یعنی ارتباط ۷۵ درصدی بین رتبه‌بندی اصلی وبسایت‌ها و جستجوی محلی وجود دارد.

*لازم به ذکر است جایی که رتبه‌بندی اصلی و محلی با هم رابطه ندارند، شاید پای اسپم در فهرست‌نویسی GMB در میان باشد، یا راز و رمزی در نتایج جستجو است که شاید در نگاه اول چیزی از آن متوجه نشویم. شاید هم در برخی موارد نتیجه آزمایش‌های گوگل باشد.

علاوه‌بر‌این، دیگر بسیاری از کسب‌و‌کار‌های محلی در بعضی موضوعات در صفحات اول گوگل قرار نمی‌گیرند؛ زیرا صفحات نتایج جستجوی اصلی شامل بهترین فهرست و عناوین است. اغلب، وبسایتِ کسب‌و‌کار‌های محلی، در صفحات جستجوی اصلی به صفحه‌ی دوم منتقل شده‌اند. به عبارتی دیگر، اگر اسپم، بهترین‌ها و رمز‌و‌راز‌ها را حذف کنیم، ارتباط بین نتایج اصلی و محلی بسیار بیشتر از ۷۵٪ خواهد بود.

و بعلاوه، یک مطالعه اخیر نشان داده که حتی زمانی که تبلیغات محلی گوگل وجود دارد، ۴۳.۹٪ کلیک‌ها بر روی نتایج جستجوی اصلی گوگل است. بدیهی است اگر بتوانید در نتایج جستجوی اصلی به رتبه‌ی بالایی برسید، به شما نرخ کلیک بالایی می‌دهد.

نکته کلیدی شما از این نتایج

کسب‌و‌کار‌های محلی‌ای که شما دارید  ممکن است قادر به دفع حمله‌ی «نتایج بدون نیاز به کلیک» گوگل، صفحه نتایج پرداختی، و ویژگی‌های ترغیب‌سازی نباشد، ولی جایی که نتیجه‌ی رایگان محلی ۳ قسمتی هنوز وجود دارد، شرط بسیار عالی شما برای بودن در آن این است که وبسایتی بسیار قوی داشته باشید. بیشتر از آن، صفحات نتایج جستجوی اصلی به عنوان منبع قابل توجهی از کلیک‌ها هنوز باقی می‌ماند.

جدا از این‌ها توجه داشته باشید وبسایت‌هایی که منسوخ شده‌اند، در میان این نتایج محلی رایگان جایگاه خوبی کسب نمی کنند. این یعنی معیار رتبه‌بندی اصلی گوگل اهمیت دوبرابری پیدا می‌کند.

پل زدن بین نتایج محلی و اصلی

ما همانی هستیم که همیشه تکرار می‌کنیم. پس برتری یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.  -ارسطو

در سال ۲۰۱۷ یک نظرسنجی در CNBC نشان داد که ۴۵٪ از کسب‌و‌کار‌های کوچک وبسایتی ندارند. در حالی که بیشتر شرکت‌های بزرگ وبسایت دارند، فقط تعدادی از کسب‌و‌کار‌هایی که به عنوان «کوچک» شناخته می‌شوند دارای این ویژگی هستند.

علاوه بر این، یک بازرسی اخیر از ۹۳۹۲ عضو از فهرست Google My Business نشان می‌دهد که ۲۷٪ آن‌ها هیچ لینک وبسایتی ندارند.

هنگامی که پرسیده شد مشتریان می‌خواهند آن  ۱۴۱۱ فروشنده  برای کدام یک از وظایف منابع بیشتری اختصاص دهند، تصادفی نیست که ۶۶٪ آن‌ها ویژگی‌های مربوط به وبسایت را ذکر کرده‌اند. این وظایف  شامل توسعه محتوای محلی، بهینه‌سازی در وبسایت، لینک سازی محلی، تحلیل فنی رتبه‌بندی/ترافیک/تبدیل‌ها، و طراحی وب سایت است. همان طور که در تصویر زیر می‌بینید:

توسعه محتوای محلی، بهینه‌سازی سایت، لینک‌سازی محلی و طراحی وبسایت

چه چیزی وب سایت را قوی تر می کند؟

شما می توانید در بخش سئو و بهینه سازی سایت رابط وب، مقالات بروز و دستورالعمل های دقیق را برای ایجاد بهترین وب سایت ببینید. ولی به طور خلاصه می توانیم بگوییم یک وب سایت خوبی ترکیبی از ویژگی های زیر است:

 • اصول فنی
 • قابلیت استفاده عالی
 • بهینه سازی سایت
 • انتشار محتوای مربوطه
 • تبلیغات

سه عنصر اصلی را در اینجا بررسی می نماییم

بهینه سازی سایت و انتشار محتوای مربوطه

زمانی بود که بهینه سازی و توسعه محتوا تقریبا مستقل از یکدیگر عمل می کردند. در حالی که کسب و کارهای محلی نیاز به تلاش بیشتری دارند تا اطلاعات تماس اولیه خود را در مکان های برجسته در وب سایت خود (از قبیل پاورقی و صفحه تماس با ما) قرار دهند، با این جال انتشار محتوای مناسب و بهینه سازی باید به عنوان یک موضوع واحد در نظر گرفته شود. یک استراتژی مدرن همه موارد زیر را در نظر می گیرد:

 • کلمات کلیدی و تحقیق کلمات کلیدی در دنیای واقعی که نشان می دهد مصرف کنندگان دقیقا چه چیزی می خواهند.
 • خواسته های مصرف کننده در وب سایت کسب و کار از جمله صفحه اصلی، صفحات فرود محل، در مورد صفحه، وبلاگ و سایر اجزای آن، بازتاب می یابد.
 • بازتاب کامل خواسته های مصرف کننده شامل حصول اطمینان از این است که زبان انسانی (که از طریق کلید واژه و تحقیق در دنیای واقعی کشف شده است) در تمام عناصر هر صفحه، از جمله برچسب ها، عنوان ها، توصیف ها، متن نشان داده شده است.

لینک بیلدینگ محلی باید در جهت پیشبرد تلاش های تبلیغاتی قرار گیرد

نظرسنجی سایت moz نشان داد که بیش از یک سوم از پاسخ دهندگان هیچ استراتژی برای ساخت لینک محلی ندارند. در عین حال، لینک بیلدینگ به عنوان یکی از سه وظیفه اصلی که بازاریابان می خواهند مشتریان خود را جذب کنند، ذکر شده است. در این صورت شکاف در وب سایت دیده می شود.

البته ساخت لینک توسط مدیران وب سایت برای پشبرد اهداف کاری است که توسط گوگل مجازات درپی دارد بنابراین بهتر است رقیبان خود در سطح بالاتر را بررسی کنید تا روش های آنها برای ساخت لینک و تبلیغات را ببینید.

سخن آخر

بدون یک وب سایت، یک کسب و کار محلی فاقد پلت فرم محتوای قابل کنترل و link-earning است که تاثیر بسزایی در نتایج ارگانیک گوگل دارد. بدون وب سایت، شانس داشتن رتبه خوب در نتایج جستجوی محلی گوگل کمتر خواهد شد.

منبع: moz.com

نظرات کاربران ۰