کرج - چهار راه هفت تیر
 • تلفن تماس 02632225448

 • آدرس ایمیل

معرفی سئو خارجی سایت و بهترین تکنیک های آن

سئوی خارجی چیست

در این مقاله قصد داریم درباره سئوی خارجی سایت یا همان Off-Site SEO و بهترین تکنیک های آن صحبت کنیم. همانطور که می دانید سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جست و جو، تاثیر زیادی بر رتبه وب سایت در نتایج موتورهای جست و جو دارد. به همین خاطر لازم است در هنگام تولید محتوا برای وب سایت خود از اصول سئو، برای بهینه سازی و نمایش آن در صفحه اول گوگل استفاده کنید. به طور کلی سئو به دو بخش سئوی داخلی و سئوی خارجی تقسیم می شود، هر دوی آنها در بهینه سازی سایت موثر هستند. در مقالات گذشته در مورد سئو داخلی سایت صحبت کردیم و در این مطلب از گروه طراحی سایت رابط وب ما فقط درباره سئوی خارجی و مسائل مربوط به آن صحبت می کنیم.

سئوی خارجی سایت (Off-Site SEO) چیست؟

ممکن است با خود فکر کنید، سئوی خارجی همان لینک سازی است، در حالی که لینک تنها بخشی از آن است. به طور کلی می توان گفت سئوی خارجی سایت به تمام فعالیت های که در خارج از وب سایت به منظور ارتقاء رتبه آن انجام می شود، اشاره می کند. سئوی خارجی شامل لینک ها، استراتژی شبکه های اجتماعی، بازاریابی از طرف افراد تاثیر گذار، وبلاگ نویسی و … می شود.

چرا سئوی خارجی سایت ارزشمند است؟

سئو خارجی بسیار ارزشمند است، زیرا به موتورهای جست و جو می گوید که وب سایت شما برای دیگران در وب مهم است. هر لینکی که دریافت می کنید در واقع یک تایید از منبع دیگری است، که نشان می دهد وب سایت شما با کیفیت است. از طرفی بررسی ها نشان می دهند که سئوی خارجی بیش از ۵۰ درصد، در کسب رتبه وب سایت موثر می باشد.

مزایای استفاده از سئوی خارجی سایت

افزایش رتبه بندی: با استفاده از سئو خارجی، سایت شما در نتایج موتورهای جست و جو رتبه بالاتری خواهد داشت و این به معنی ترافیک بیش تر است.

افزایش رتبه صفحه (PageRank): رتبه صفحه یک مقیاس عددی است، که گوگل به هر صفحه سایت براساس تعداد و کیفیت لینک های استفاده شده در آن یک امتیاز می دهد. هر چه این امیتاز بیشتر باشد، رتبه صفحه نیز بیشتر خواهد بود.

افزایش در معرض دید قرار گرفتن وب سایت: قطعاً خواسته شما این است که وب ساییتان بیشتر در معرض دید قرار بگیرد. هر چه سایت شما بیشتر در معرض دید باشد، میزان بازدید از آن بیشتر می شود و در نتیجه مشتری های شما بیشتر خواهد شد. استفاده از سئوی خارجی باعث افزایش رتبه صفحه و در نتیجه باعث افزایش رتبه وب سایت می شود. که در نهایت منجر به در معرض دید قرار گرفتن بیشتر و افزایش ترافیک وب سایتتان خواهد شد.

تکنیک های سئو خارجی

بهترین تکنیک های سئوی خارجی سایت (Off-Page SEO)

در سئوی خارجی مانند سئوی داخلی تکنیک های بسیار زیادی برای بهینه سازی وجود دارد. اما تمام این تکنیک ها مورد پسند گوگل نیستند، زیرا برخی از آنها باعث شکست سئوی خارجی می شوند. بنابراین بهتر است برای گرفتن بهترین نتیجه و رعایت اصول بهینه سازی، از بهترین تکنیک های سئوی خارجی سایت استفاده کنید، در این بخش به معرفی بهترین تکنیک های سئو خارجی که مورد تایید کارشناسان سئو می باشد، می پردازیم.

 • فعالیت در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام، تلگرام، گوگل پلاس و …  در بین مردم بسیار پرطرفدار و محبوب واقع شده اند. فعالیت در این شبکه ها برای شما فرصتی بسیار بزرگ است، که از طریق آن می توانید تبلیغات، بازاریابی آنلاین و شهرت خود را بهبود بخشید. به شما توصیه می کنیم از همین الان در شبکه های اجتماعی ثبت نام کنید، تا از طریق آنها مطالب و اطلاعات وب سایت و وبلاگ خود را به اشتراک بگذارید و با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید.

 • شرکت در پرسش و پاسخ ها

یکی دیگر از بهترین تکنیک های سئو خارجی سایت، این است که در سایت های مختلف به پرسش های کاربران به طور تخصصی پاسخ دهید و یا این که سوالات تخصصی را مطرح کنید. این کار اعتبار شما را در بین کاربران افزایش می دهد و باعث می شود آنها سایت شما را به دقت مطالعه کند.

 • مقاله های جدید خود را ثبت کنید

شما می توانید برای افزایش ترافیک وب سایت خود مقاله های نوشته شده خود را دروب سایت هایی مانند Now public، Go Article و … ثبت کنید. به شما توصیه می کنیم فقط مقاله های تخصصی و با کیفیت خود را در این گونه ها سایت ها ثبت کنید، تا اعتبار بیشتری کسب نمایید.

 • عکس های وب سایت خود را به اشتراک بگذارید

سایت هایی مانند پیکاسا، فلیکر و … مربوط به اشتراک گذاری عکس ها می باشند، شما می توانید از این سایت ها به عنوان یکی از بهترین تکنیک های سئوی خارجی استفاده کنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که عکس های وب سایت خود را که مربوط به محصولات و خدماتتان می باشد، در این سایت ها به اشتراک بگذارید. با این کار افراد بعد از دیدن عکس های شما ممکن است از طریق لینک عکس مورد نظر وارد وب سایتتان شوند.

 • تولید محتوای با کیفیت

موتورهای جست و جو همیشه در حال بررسی وب سایت های مختلف هستند، هر بار که شما سایت خود را به روز رسانی می کنید، موتورهای جست و جو به سمت بررسی وب سایت شما می آیند. با تولید محتوای با کیفیت که تمام اصول سئو در آن رعایت شده است، می توانید در نتایج موتورهای جست و جو به افزایش رتبه وب سایت خود بسیار کمک کنید.

 • در موتورهای جست و جو ثبت نام کنید

یکی از بهترین تکنیک های سئوی خارجی این است، که که سایت خود را در موتورهای جست و جو ثبت نام کنید، این تکنیک باعث می شود موتورهای جست و جو مانند گوگل و یاهو سریعتر سایت شما را برای بررسی پیدا کنند. این کار شما به ایندکس شدن وب سایتتان بسیار کمک خواهد کرد.

 • ثبت نام کردن وب سایت خود در دایرکتوری ها

در حالی که برخی از متخصصین متعقد هستند، ثبت نام کردن در دایرکتورهای کار بی ارزشی است، اما ما به شما می گوییم می توانید با ثبت نام کردن در دایرکتورهای قوی و مرتبط با کسب و کار خود، به بهینه سازی وب سایتتان کمک کنید.

 • نشانه گذاری کردن

منظور از نشانه گذاری کردن، فرآیندی است که از طریق آن می توانید پست های اخیر و صفحات وب سایت خود را در سایت های بوکمارک قرار دهید. مزیت است کار این است که موتورهای جست و جو به این که گونه سایت ها توجه ویژه ای دارند، بنابراین به مطالبی که در این سایت ها قرار گرفته است نیز امتیاز ویژه ای می دهند.

 • انتشار ویدئوها برای بازاریابی

ویدئو ها به دلیل قابلیت هایی که دارند به مراتب از عکس ها و متن ها بیشتر بر روی کاربران تاثیر می گذارند. شما می توانید از این فرصت برای ترویج وب سایت خود استفاده کنید، بنابراین پیشنهاد می کنیم ویدئو های خود را از طریق قرار دادن در سایت هایی مانند آپارات و یوتیوب بیشتر در معرض دید دیگران قرار دهید.

 • توجه به لینک طعمه

به شما توصیه می کنیم از لینک طعمه برای سئوی خارجی سایت استفاده کنید. منظور ما این است، هنگامی که مطالب مرتبط با کسب و کار خود را از وب سایت های دیگر در سایت خود کپی می کنید، حتماً برای این که گوگل شما را به خاطر کپی کردن جریمه نکند، لینک آن منبع را در سایت خود قرار دهید. چنان چه دیگران هم می خواهند از مطالب شما در وب سایت خود استفاده کنند، به آنها بگویید با درج لینک این کار را انجام دهند. درج لینک در وب سایت ها باعث ارزش محتوای شما خواهد شد.

 • ارزیابی کسب و کار

برای ترویج وب سایت خود می توانید کسب و کارهای مختلف را مورد ارزیابی قرار دهید و یا این که از کاربران و دوستان خود بخواهید نظرات و ارزیابی های خود را در مورد وب سایت شما بنویسند.

 • فعالیت در انجمن ها

انجمن های مرتبط با کسب و کار خود را شناسایی کنید و در آنها فعالیت داشته باشید. برای مثال می توانید به پرسش های مطرح شده در آنها پاسخ دهید و خود را به عنوان یک کارشناس به دیگران معرفی کنید. در بعضی از این انجمن ها امکان گذاشتن لینک برای شما وجود دارد، لینک وب سایت خود را در آنها قرار دهید، تا کابران از طریق کلیک بر روی آن وارد وب سایت شما شوند و رتبه خوبی در گوگل کسب کنید.

 • سایت های فروش اینترنتی

چنان چه دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید، می توانید با قرار دادن محصولات خود در شبکه ها و سایت های فروش اینترنتی، محصولات خود را به دیگران تبلیغ کنید. در واقع شما با قرار دادن لینک سایت خود در این نوع شبکه ها به بهبود سئو و گسترش کسب و کار خود کمک کرده اید.

 • وبلاگ نویسی

اگر به دنبال ترویج وب سایت خود هستید، برای آن یک وبلاگ ایجاد کنید. از طریق وبلاگ نویسی می توانید مطالب وب سایت خود را به دیگران معرفی کنید. موتورهای جست و جو به وبلاگ ها توجه ویژه ای دارند، شما با قرار دادن لینک وب سایت خود در وبلاگتان، می توانید به سئوی خارجی سایت کمک کنید. شما همچنین می توانید وبلاگ های محبوب مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید و نظرات خود را در آنها درج کنید.

نظرات کاربران ۰