کرج - چهار راه هفت تیر
  • تلفن تماس 02632225448

  • آدرس ایمیل

مهم ترین قوانین مربوط به لینک سازی در سئو

لینک سازی سایت

امروزه لینک سازی یکی از مهم ترین بحث های سئو به شمار می رود، به همین دلیل لازم است برای استفاده موثر و مفید از آن با قوانین لینک سازی در سئو به خوبی آشنا شوید، چرا که استفاده نادرست و غیر اصولی از آن نتیجه عکس دارد. در این مقاله از گروه طراحی سایت رابط وب مجری تخصصی خدمات سئو در کرج تصمیم گرفته ایم با معرفی قوانین مربوط به لینک سازی در سئو، به شما در بهبود رتبه وب سایت تان در نتایج موتورهای جست و جو، کمک کنیم، پس با دقت این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

لینک سازی چیست؟

اگر بخواهیم از لینک سازی یک تعریف ساده داشته باشیم، می توانیم بگوییم لینک سازی فرآیندی است، که از طریق یک لینک باعث اتصال وب سایت های دیگر به وب سایت شما می شود. بسیاری از صاحبان سایت های بزرگ و کوچک، برای افزایش میزان ترافیک و قدرت خرید وب سایت خود، علاقه مند هستند از لینک سازی استفاده کنند. . لینک سازی در میان مباحث سئو یکی از سخت ترین و وقت گیر ترین مبحث ها می باشد، به همین دلیل باید قبل از استفاده، به خوبی با قوانین آن آشنا شوید. نکته اینکه ما ۲ مدل لینک سازی داریم که عبارت است از لینک سازی داخلی و خارجی که از هر دو روش باید در سئو داخلی و سئو خارجی سایت استفاده کرد.

چرا باید لینک سازی کرد؟

الگوریتم های گوگل پیچیده و همیشه در حال تکامل هستند، اما لینک سازی همیشه در تعیین چگونگی رتبه سایت در نتایج موتورهای جست و جو با استفاده از کلمات کلیدی، یک عامل مهم است. در واقع لینک سازی یکی از تکنیک های سئو است، که به گوگل سینگال می فرستد و می گوید سایت شما یک منبع با کیفیت است. بنابراین تمایل سایت هایی که لینک سازی بیشتری دارند، در کسب رتبه بالاتر، بیشتر است. البته باید گفت تاثیر و کیفیت لینک سازی در سایت های مختلف متفاوت است، برای این که از آن بهترین استفاده را داشته باشید، در ادامه مبحث درباره قوانین لینک سازی در سئو صحبت می کنیم.

باید ها و نبایدهای لینک سازی در سئو سایت

در هنگام لینک سازی برای این که به بهترین نتیجه مطلوب برسید، لازم است یکی سری از کارها را انجام دهید و یک سری از کارها را انجام ندهید، در زیر به مهم ترین این بایدها و نبایدها اشاره می کنیم.

  • باید های لینک سازی:

لینک دهی به صفحات مختلف

به هنگام لینک دهی علاوه بر استفاده از صفحه نخست وب سایت، از دیگر صفحات نیز برای لینک دهی استفاده کنید، چرا که لینک دهی مدوام به یک صفحه، باعث می شود گوگل آن را هرزنامه تشخیص دهد. همیشه سعی کنید در هنگام لینک سازی به شیوه طبیعی رفتار کنید، تا دچار مشکل نشوید.

محتوای با کیفیت و با ارزش تولید کنید

اگر می خواهید دیگران به صفحه شما لینک بزنند، بهترین کار این است که با تولید محتوای با کیفیت و با ارزش توجه آنها را به خود جلب کنید. بنابراین برای بهبود لینک سازی خود به دنبال بهبود کیفیت مطالب وب سایت تان باشید. البته در بهینه سازی مطالب خود زیاده روی نکنید.

از خیریه ها و موسسه های خوب حمایت کنید

با حمایت از موسسه ها و خیریه های مختلف شهر خود، می توانید از محبوبیت خوبی برخوردار شوید، این حمایت و محبوبیت شما به نوعی باعث دریافت لینک می شود. شما می توانید برای دریافت لینک بیشتر، از کنفرانس ها، همایش ها و دیگر موارد این چنینی حمایت کنید.

با تعمیر لینک های شکسته از آنها برای لینک سازی استفاده کنید

گاهی اوقات ممکن است در هنگام بررسی سایت خود متوجه لینک های خراب و شکسته شوید، این لینک ها قطعاً شما را به مقصد و هدفی که دارید نمی رسانند و به نوعی به سایت شما آسیب وارد می کنند. به شما توصیه می کنیم با تعمیر این گونه لینک ها، که نیاز به زمان زیادی ندارند، از آنها دوباره استفاده کنید.

از سایت هایی که درباره شما حرف می زنند بخواهید لینک سازی کنند

گاهی اوقات سایت های دیگر در صفحه خود از شما و محصولات تان حرف می زنند، آنها ممکن است از برند شما در سایت خود نام ببرند. شما می توانید از طریق بررسی، این سایت ها را پیدا کنید و از آنها بخواهید که به سایت شما لینک بزنند، این روش سریع ترین راه برای دریافت لینک است.

اهمیت و ارزش لینک سازی را برای خود تعیین کنید

برای این که بتوانید لینک سازی خوبی داشته باشید و از آن استفاده کنید، بهتر است اهمیت و ارزش آن را برای سایت خود تعیین کنید. لینک سازی چه تاثیری در رتبه سایت دارد؟ آیا لینک سازی ترافیک وب سایت را افزایش می دهد؟ لینک سازی چگونه باعث اعتبار وب سایت می شود؟

استفاده از شبکه های اجتماعی برای لینک سازی

یکی از کارهایی که برای دریافت لینک، می توانید انجام دهید، این است که مقالات و مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، از این طریق می توانید از سوی این شبکه ها لینک دریافت کنید. لازم است بدانید چنان چه از وب سایت های دیگر برای دریافت لینک استفاده کنید و توجهی به شبکه های اجتماعی نداشته باشید، ممکن است گوگل لینک های ارجاع شده را هرزنامه طلقی کند.

قوانین لینک سازی در سئو وب سایت
  • نبایدهای لینک سازی

نداشتن برنامه برای لینک سازی

برای موفق شدن در هر کاری نیاز به برنامه ریزی دارید. بنابراین برای لینک سازی هم باید طبق یک برنامه مشخص و از قبل تعیین شده عمل کنید. خیلی از افراد فکر می کنند، اگر محتوای با کیفیت تولید کنند دیگران به آنها لینک خواهند زد، به همین دلیل کار دیگری انجام نمی دهد، باید بگوییم این فکر اشتباه است. چون که برای لینک سازی، علاوه بر تولید محتوای با کیفیت باید از دیگر روش ها نیز استفاده کرد.

استفاده از لینک های مخفی

بعضی از افراد تعدادی از لینک ها را به روش های مختلفی از دید کاربران پنهان می کنند. موتورهای جست و جو مانند گوگل این نوع لینک ها را شناسایی می کنند، بنابراین استفاده از لینک های مخفی بر سئوی وب سایت اثر منفی و بد می گذارد.

لینک سازی از طریق تبادل

یکی از روش های لینک سازی تبادل لینک است، این روش نوعی معامله دو طرفه است، یعنی هر دو طرف باید به سایت دیگری لینک دهند. موتور جست و جوی گوگل، این نوع لینک سازی را تشخیص می دهد، بنابراین بهتر است از این روش استفاده نکنید.

راه اندازی چند وبلاگ برای لینک دهی

بعضی از افراد برای افزایش لینک سازی، چند وبلاگ برای خود ایجاد می کنند، تا از طریق آنها به سایت خود لینک دهی کنند. این کار واقعاً اشتباه است، چرا که گوگل توانایی تشخیص آن را دارد. در صورت تشخیص، گوگل علاوه بر جریمه وب سایت مورد نظر را از ایندکس حذف می کند.

استفاده از ابزارهای خودکار برای لینک سازی

استفاده از ابزارهای خودکار مانند ScrapeBox برای لینک دهی سایت کار اشتباهی است و بر سئوی سایت تاثیر بدی می گذارد، بنابراین توصیه می کنیم از این روش استفاده نکنید.

استفاد نادرست از پست مهمان

اگر وب سایت های دیگر پیشنهاد شما را برای پست مهمان پذیرفتند، در استفاده از آن برای لینک سازی زیاده روی نکنید. سعی کنید در کنار لینک دهی از این فرصت برای رفع نیازها و مشکلات آن وب سایت بهترین استفاده را داشته باشید.

لینک سازی با کلمات کلیدی نامرتب

توجه داشته باشید هنگامی که می خواهید از یک سایت لینک دریافت کنید و یا لینک خود را به یک سایت بدهید، حتما صفحات مورد نظر با هم مرتبط باشند، چرا که لینک سازی با کلمات کلیدی نامرتبط تاثیر بدی بر سئوی سایت دارد.

استفاده بی رویه از لینک سازی

همان طور که در ابتدای مطلب بیان کردیم، لینک سازی تاثیر زیادی بر سئو و رتبه وب سایت شما دارد. اما به این معنی نمی باشد که در استفاده آن زیاده روی کنید، چرا که ارزش یک لینک سازی مفید و درست به مراتب بیشتر از چندین لینک سازی نادرست و غیر مفید است.

در تمام لینک ها از یک متن استفاده شود

توجه داشته باشید که نباید در تمام لینک های خود از یک متن خاص استفاده کنید، این کار باعث اسپم شدن سایت شما می شود. بهترین کار برای رسیدن به نتیجه مطلوب، این است که به سایت ها و متن های مرتبط لینک دهی کنید.

استفاده از لینک های بی کیفیت خریداری شده

بعضی از سایت ها با فروش بک لینک های بی کیفیت باعث اسپم و جریمه شدن سایت شما می شوند. پس در هنگام خرید بک لینک، به دنبال سایت های معتبر و قابل اعتماد باشید تا در نتایج موتورهای جست و جو مانند گوگل، رتبه بالاتری کسب کنید. به شما توصیه می کنیم که به دنبال خرید بک لینک نباشید، چرا که اگر گوگل متوجه این کار شود، شما را جریمه خواهد کرد.

لینک سازی متعدد از یک دامنه

لینک سازی از دامنه های مختلف برای سایت شما یک امتیاز مثبت محسوب می شود، اما چنان چه از یک دامنه چندین لینک ایجاد کنید، مطمئن باشید که گوگل شما را جریمه خواهد کرد و در نتیجه باعث اسپم شدن سایت خود می شوید.

گرفتن لینک از سایت های دایرکتوری بی کیفیت

گرفتن لینک از سایت های دایرکتوری با کیفیت و با ارزش یک مزیت محسوب می شود، اما چنان چه از یک سایت دایرکتوری بی کیفیت لینک سازی کنید دیگری تاثیری از آن دریافت نخواهید کرد.

نظرات کاربران ۰